Profesör Doktor Şeref Aktaş

Ortopedi Doktoru Sitesi

Her birey doğru tanı ve tedavi ile en kısa zamanda sağlığına kavuşmalıdır. Doğru tanı ve tedaviyi etkileyen birçok faktörden hekim hasta ilişkisi en önemlisidir. Hekim hasta birebir ilişkisi ile hasta, şikayetlerini, kendisi için önemli olan beklentilerini ve endişelerini hekimine aktarabilmelidir. Hekim hastasına zaman ayırarak onun şikayet ve isteklerini tam olarak anlayabilmelidir.  Bu sayede kişiye özgü en uygun tedavi planlanabilir.

Bu inanışla hastalarımızın konfor ve mahremiyetini sağlayacak klinik tarzında organize ettiğimiz muayenehanemizde hastalarımıza zaman ayırarak birebir ilgileniyoruz. Muayenehanemiz ( Ortopedi Doktorum Kliniği), modern muayene ve bekleme odaları, manupulasyon, alçı-atel uygulamaları, PRP Uygulaması, Botoks ve diğer enjeksiyon tedavileri ve küçük müdahaleler gibi her türlü ameliyat dışı tedavilere uygun pansuman ve müdahale ünitesi, bebeklerde doğumsal kalça çıkığı tanı ve tedavisine imkan veren ultrasonografi ünitesi, topuk dikeni, fibromiyalji,  tenisci dirseği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ESWT ünitesi, ayak sorunu yaşayan hastalara büyük katkı sağlayan Kişiye Özgü Tabanlık ünitesi ile faaliyet göstermektedir. Bu sayede hastalarımız ayaktan ortopedik tedavilerini Ortopedi Doktorum Kliniği bünyesinde görebilmektedirler.

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ

Ortopedik Hastalıklarda, tedavi süreçleri hastaların yaşam kalitelerini belli bir süre için etkileyebilmektedir.  Hasta için en önemlisi bu süreci doğru tedavi ile sonuca yönelik kullanmaktır.  Hasta oriente yaklaşım ve hekimin tedavi sürecinin her aşamasında bizzat aktif olması ile arzulanan tedaviye daha kısa sürede ulaşmak mümkündür.

Hastalarımızın ilk değerlendirme aşamasından tetkik, tanı, ameliyat ve tedavi sürecine kadar tüm aşamaları bizzat Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından gerçekleştirilir. Uygulanan Ortopedik tedavinin geçerli ve güncel olması tüm hastaların beklentisidir. Hekimin en yeni tedaviler konusunda bilgi sahibi olması yanında uygulamalar ve tedaviler konusunda deneyimli olması hasta için en doğru tedaviyi seçmesini sağlayabilmektedir.

Prof. Dr. Şeref Aktaş Ortopedi alanında 25 yıllık Ulusal ve Uluslararası tecrübesi ile son teknolojiyi ve güncel tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.

Tetkik gereken hastalarımızda, Anlaşmalı olduğumuz Merkezlerde transportları sağlanarak tetkikleri aynı gün içinde yapılabilmektedir. Hastalarımızın tetkikleri, yine aynı gün içerisinde Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından değerlendirilmektedir.

Siz de Hekim-hasta ilişkisine önem veren Ortopedi konusunda deneyim ve tecrübe sahibi kliniğimizde muayene ve tedavi olmak istiyorsanız iletişim telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

AA

 

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ Tanıtım Videosu

 

Prof.Dr. Şeref Aktaş, tarafından Ortopedi hastalıkları konusunda hazırlanmış bir çok videoyu da Ortopedi.tv den

izleyebilirsiniz.

 

Prof.Dr.Şeref Aktaş’ ın Uzmanlık Alanları

 

……Osteoporoz Hastalığı………………Pes Ekinovarus……………….Çocuklarda – Bebekler Kalça Çıkığı

……………..Romatizma………………………….Menisküs Yırtıkları…………………………Diz Ağrısı……………..

…………..Ayak Ağrısı……………..Diz Kireçlenmesinde Ameliyatsız Tedavi…………….Omuz Yırtığı……………………..

…………..Diz Artroskopisi…………………………..Diz Protezi…………………………………Ön Çapraz Bağ Kopması…..

……………..Kalça Protezi……………………………..Kas Yırtığı……………………………….Perthes Hastalığı………………..

……………PRP Uygulaması…………………..Kişiye Özel Tabanlık………………………………Skolyoz……………………….

……………Serebral Palsi………………………………..Kifoz…………………………………………….Bel Ağrısı………………….

……………..Topuk Dikeni…………Halluks Valgus(Başparmak Çıkıntısı)…..

……Tüm Konu Başlıkları…………………………….Ortopedi TV…………………

Ortopedi, kas iskelet sistemi hastalıkları ve tedavisini ilgilendiren tıp dalıdır. Ülkemizde Ortopedi ve Travmatoloji olarakta ifade edilmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji denilmesinin nedeni travma ile oluşan ekstremite kırık, çıkık, kas ve tendon yaralanmalarının da Ortopedi uzmanlık alanınca  tedavi edilmesidir.Ortopedi uzmanı yada Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Ortopedi ve Travmatoloji alanında ihtisas yaparak uzmanlıklarını başarı ile alan uzman hekimlerdir.

Dünya’da ve Türkiye de Bilimdeki büyük gelişmeleri Ortopedi ve Travmatoloji alanında da görmekteyiz. www.serefaktas.com sitesi, Prof.Dr.Şeref Aktaş tarafından İstanbul Şişli Fulya da Ortopedi ve Travmatoloji alanında karşılaşılan hastalıklar  ve tedavileri hakkındaki en güncel bilgileri sizlerle paylaşmak amacı ile kurulan bir doktor sitesi dir. Unutulmamalıdır ki; en iyi ortopedi uzmanı tanı ve tedavisi, ortopedi doktoru nun hastayı birebir muayene ederek tetkiklerini bizzat inceleyerek gerekli bilgiye ulaşması ile elde edilebilir.

Web  sayfamızda sorulara verdiğimiz yanıtların amacı sadece bilgi vererek  aydınlatıcı olmak ve tedavideki bilinci kazandırmaktır. Hastaların profesyonel  bir tedavi ve takip altında olmaları en sağlıklı yöntem olduğu için  internet ortamında paylaşılanların hastalarımıza sadece fikir vermesi ve kendi  tedavi ve takiplerinin bir uzman ortopedi doktoru tarafından yapılması önerimizdir.

Sağlıklı günler dileklerimizle.